1. Anasayfa
 2. Xiaomi

Xiaomi Telefonu Televizyona Yansıtma

Xiaomi Telefonu Televizyona Yansıtma
Xiaomi Telefonu Televizyona Yansıtma
0

Xiaomi Telefonu Televizyona Yansıtma Xiaomi markası son dönemlerin gözde cep telefonu markaları arasında yer alıyor. Kullanıcılara sunmakta olduğu sayısız özellik ve bunun yanı sıra her bütçeye uygun telefon modellerini piyasaya sürmeyi sektörün önde gelen markalarından olmasını sağlıyor. Xiaomi markasının kullanıcılara sunduğu özellikler bir tanesiyse telefon ekranını televizyona yansıtma özelliği. Kullanıcılar bu özelliği hem direkt telefon üzerinden bağlantı kurarak hem de HDML kablosu kullanarak gerçekleştirebiliyorlar. Cihazın televizyona bağlanma yöntemi cihazın bu özelliği destekleyip desteklemediğine göre değişmekte. Bunun için ilk olarak cihazınızın televizyona bağlanmayı destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz gerekiyor. Eğer destekliyorsa telefon üzerinden direkt kablosuz bağlantıyla ekran yansıtma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi takdirde bir HDML kablosuna sahip olmanız gerekiyor. Xiaomi telefonu televizyona yansıtma işlemi için iki yöntemi de sizlere ayrıntılı olarak açıkladık.

Secreen Mirroring Yöntemiyle Ekran Yansıtma

Secreen Mirroring Yöntemiyle Ekran Yansıtma Kablosuz bağlantı kurarak cep telefonu ekranınızı televizyona yansıtmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz gerekiyor.

 • Televizyonunu açın ve ayarlar kısmına giriş yaparak ekran yansıtma özelliğini etkin konuma getirin. Bu özellik cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.
 • Mevcut MIU cep telefonunuzun ayarlar kısmına erişim sağlayın.
 • Ayarlar kısmından ‘Ağ’ yazan bölüme giriş yapın.
 • Buradaki seçenekler arasından ‘Daha Fazla’ yazan seçeneğe dokunun.
 • Seçenekler arasından ’Kablosuz Ekran’ yazan seçeneğe dokunun. Bu aşamada otomatik olarak Wi-Fi özelliği devreye girecek ve ardından tarama gerçekleştirerek mevcut televizyonunuzun cihaz adını bulacaktır.
 • Ekrana gelen cihaz isimleri arasından televizyonunuzun ismini bulun ve dokunun. Bu işlemden sonra telefonunuz televizyonunuz ile bağlantı kuracaktır.
 • Bağlantı sağlandıktan sonra televizyonunuzun ekranına bağlantıyı gerçekleştirmek için izin bildirimi gelecektir. Gelen bildirimden bağlantı iznini onaylayın.

Tüm bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra Xiaomi telefonu televizyona yansıtma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Xiaomi HDMI Kablo İle Telefonu TV ye Bağlamak

Xiaomi model telefonların tamamı yukarıda bahsettiğimiz özelliği desteklemiyor. Bu tarz durumlarda kullanıcıların hdmi kablosuna sahip olmaları gerekiyor. Xiaomi hdmi kablo ile telefonu tv ye bağlamak için tek yapmanız gereken telefonunuzun şarj girişine ve televizyonunuzun hdmi girişine uygun bir kablo almak. Daha sonra bağlantı kurarak telefon ekranınızı televizyona yansıtabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir