1. Anasayfa
 2. Xiaomi

Xiaomi İnstagram Story Sorunu

Xiaomi İnstagram Story Sorunu
0

İçindekiler

Xiaomi ınstagram Story sorunu, birçok kişinin sıklıkla yaşadığı problemlerden biridir. İnstagram, tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaya devam eden uygulamalar arasında yerini alır. Özellikle de Story uygulaması, bütün kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi görmeye devam eder. Xiaomi telefonlar, ilk çıktığı tarihten bu yana dikkat çekmeye devam etmektedir. Ancak İnstagram uygulaması kullanılırken, çeşitli problemlerin yaşanması söz konusu olabiliyor. Özellikle de story paylaşımı esnasında dönümlük yaşanması; birçok kişinin, şikayet etmesine sebebiyet verebilir. Fakat bu durum, doğru adımları uyguladığınız süreçte; kolaylıkla çözüme kavuşturulabilir. Ayrıca, Xiaomi cihazların kurulumu tamamlandıysa; ınstagram story kısmında da pek problem yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Xiaomi İnstagram Story Sorunu

Xiaomi Story Problemi Nedir?

Xiaomi story problemi de merak edilen bir konudur. Özellikle de Xiaomi cihaz satın almaya karar veren kişiler, söz konusu başlıklardan dolayı; çeşitli tereddütler yaşamaya devam etmektedir. Xiaomi cihazlar kullanılırken, yaşanan sorunlar ise şu şekildedir;

 • Xiaomi cihazların hafızası fazla dolu olduğu zaman, fotoğraf yüklemeniz pek mümkün olmayabilir.
 • Telefonunuzda çok fazla uygulama varsa ve cihaz hafızası yeterli değilse; video ve fotoğraf yüklerken donma gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Xiaomi telefonlara virüslü uygulamalar indirildiyse; ınstagram açılıyor gibi gözükse de yeniden kapanır. Bu durum ise; hikayelerin yüklenmelerine neden olur.
 • İnstagram üzerinden çok sık bildirim alıyorsanız ve telefonunuzun mesaj hafızası dolmaya başladıysa, xiaomi cihazlarınızda donukluk olması çok normaldir.
 • İnstagram üzerinde story paylaşılmamasındaki nedenlerden bir tanesi ise; uygulamanın güncellenmemiş olmasıdır.

İnstagram üzerinden story paylaşmakta güçlük çekiyorsanız; yukarıdaki sorunlardan bir tanesi ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Cihazınızdaki sorunu çözdükten sonra ise; Xiaomi cihazınızdan dilediğini şekilde video ve fotoğraf paylaşımı yapmaya da devam edebilirsiniz.

Xiaomi İnstagram Story Sorunu

Xiaomi Story Sorunu Nasıl Çözülür?

Xiaomi story sorunu çözümü ile ilgili araştırma yapmaya başladıysanız, uygulayabileceğiniz birden fazla alternatif olduğunu bilmenizde de fayda vardır. Xiaomi telefonlar, gelişmiş özelliklere sahip olan cihazlar olduğu için; teknik konusunda yaşanan arızalar da çok kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulmakta devam etmektedir. Bu sorunu hızlı bir şekilde çözebilmek için, uygulamanız gereken adımlar ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Xiaomi story sorununu çözebilmek üzere atılabilecek en önemli adım, telefon hafızasını temizlemek olacaktır.
 • Xiaomi telefon dolumu, ana ekrandan gözükmektedir. Üstelik, ekran üzerinden gereksizleri ve çerezleri temizlemeniz mümkündür. Bu işlemi sık sık gerçekleştirirseniz; story paylaşmanız da mümkün hale gelecektir.
 • Xiaomi cihazlarda ekstra hafıza satın alma işlemi yapmak mümkündür. Story paylaşmakta sıkıntı yaşıyorsanız, bu işlemi gerçekleştirmenizde de fayda vardır
 • Xiaomi cihazlar üzerinden story paylaşırken sorun yaşanmasındaki en büyük nedenlerden bir tanesi de uygulama sayısının çok fazla olmasıdır. Bu nedenle, gereksiz uygulamaları kaldırmanızda fayda vardır.
 • Xiaomi cihazlar fazla ısındığı zaman da story paylaşmanız mümkün olmayabiliyor.

Yukarıda verilen adımları uygulayarak, Xiaomi telefonlarınızın hafızasını yenileyebilir ve bu sayede daha rahat bir şekilde story paylaşma şansı yakalayabilirsiniz. Tüm bu adımları uygulamanıza rağmen story paylaşımı yaparken sorun yaşıyorsanız; ınstagramınızda ya da telefonunuzun teknik kısmında problem olabilir.

Xiaomi İnstagram Story Sorunu

Xiaomi Story Paylaşımları Nasıl Düzeltilir?

Xiaomi story paylaşımlarını düzeltmek, söz konusu cihazı kullanmaya devam eden kişiler tarafından araştırılmaktadır. Eğer hafızanızda herhangi bir problem olmamasına rağmen, storyleriniz bir türlü yükleyemiyorsa; ınstagram uygulamasını yeniden güncelleyebilir ya da telefonunuza format atabilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınızın kısa süre içerisinde hesabınıza yüklenmesi mümkün olduğu gibi; telefonunuzu daha rahat kullanmanız da mümkün olacaktır. Üstelik bu işlemleri yaparken; herhangi bir ücret ödemeniz de kesinlikle söz konusu değildir.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir