1. Anasayfa
  2. Xiaomi

Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi Batarya Değişimi
0

İçindekiler

Xiaomi batarya değişimi de telefonlarını uzun süre kullanmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam eder.  Xiaomi telefonlar, şarj bakımından da oldukça güçlüdür. Özellikle de de telefonunu iş amacıyla da kullanmaya devam eden kişilerin çok büyük bir kısmı, Xiaomi satın almayı tercih etmektedir. Ancak bazı nedenlerden kaynaklı, Xiaomi cihazların bataryasında da bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin; telefon fazla ısınıyorsa ya da şarjda olduğu esnada sık sık kullanılmaya devam ediyorsa; bataryanın ömrü günden güne azalmaya da başlanabilir.

Bu tarz durumlar söz konusu olduğu zaman ise, telefonun değiştirilmesine kesinlikle gerek yoktur. Telefonlarının bataryasını değiştiren kişiler, cihazlarını kullanmaya devam edebilirler. Üstelik batarya değiştirme işleminin sık sık tekrarlanmaya devam edebileceğinden de emin olabilirsiniz.

Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi Bataryaları Ne Kadar Kullanılır?

Xiaomi bataryalarının dayanıklılığı da yeni telefon almaya karar veren kişilerin merak ettiği konular arasında yerini alır. Xiaomi telefonlar, titiz bir şekilde kullanılırsa; bataryasının ömrü de çok uzun olacaktır. Hatta telefonlar yeni başlatıldığı zaman, sürekli oynamanıza rağmen 2 gün boyunca kullanabileceğiniz şarj kapasitesine sahiptir. Bu nedenle, çalışmalarının büyük bir kısmını telefon üzerinden gerçekleştiren kişiler, Xiaomi telefonları satın almaktadır. Üstelik, Xiaomi cihazların; güç tasarrufu özelliği de mevcuttur. Bu sayede, şarjınızın normale göre daha uzun süre gideceğini bilmenizde fayda vardır. Ayrıca, telefonunuzun parlaklığını kısmanızın da şarjının geç bitmesinde büyük etkileri vardır.

Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi Bataryaları Neden Bozulur?

Xiaomi bataryalarının bozulma sebepleri de internet üzerinden araştırılmaya devam eden bir konudur. Cihaz bataryalarının bozulmasında etkili olabilecek birden fazla sebep vardır. Bu nedenle, dikkatli kullanmaya özen göstermenizde fayda vardır. Xiaomi cihazlarınızın bataryalarının bozulmasındaki temel nedenler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Telefonun; parlaklık, Bluetooth gibi ayarlarının sürekli açık olması, bataryanın ömrünü yiyecektir.
  • Telefondaki bütün uygulamaların aynı anda açık tutulmaya devam etmesi, şarjın daha hızlı bitmesine sebep olan nedenler arasında olduğu için: batarya ömrümün azalmasına neden olacaktır.
  • Telefon şarjdayken, devamlı bir şekilde açık tutulması; batarya ömrünü azaltacaktır.
  • Telefonun bataryasının çürümeye başlaması uzun kullanımlardan dolayı da kaynaklanabilir
  • Telefon bataryasının ömrünün bitmesindeki etkenlerden bir tanesi, kapasitesinin çok dolmasından ve telefonun devamlı bir şekilde ısınarak daha sonra sa kapanıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Yukarıda verilen etkenler, telefon bataryasının bitmesindeki en büyük etkenleri kapsamaktadır. Özellikle de bilmeden yaptığınız herhangi bir işlem varsa, batarya ömrünüzün uzun olması için sonlandırmamışsa fayda vardır.

Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi Bataryalarını Kim Değiştirir?

Xiaomi batarya değişimi kimler tarafından yapılır? Gibi sorular da internet üzerinden sıklıkla araştırılan bir konudur. Xiaomi cihazların bataryası, telefonun içinde yer almaktadır. Bu nedenle, kişilerin bataryalarını kendi değiştirmesi pek mümkün olmayabiliyor. Özellikle de telefonunuzun içini açtıktan sonra, herhangi bir zarar vermemiz halinde; daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmanız da mümkün olabilir. Bu nedenle, söz konusu alanda uzman olan kişilerden yardım almanızda ve telefonunuzu teknik servise teslim etmenizde fayda vardır. Bu sayede, telefonunuzun çürüyen bataryası başarılı bir şekilde sökülecek ve yerine yenisi takılarak, telefonunuzu da sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam etmenizi sağlanacaktır.

Xiaomi Cihazların Bataryası Ne Kadar?

Xiaomi batarya fiyatları da son zamanlarda sık sık araştırılmaya devam eden bir konudur. Xiaomi cihazların orjinal batarya fiyatları; sahtelerine göre daha yüksektir. Ancak bazı kişiler, orjinal batarya kullanmayı tercih etmeyebilir. Fakat bu durum, telefonunuzun bataryasının tekrar bozulmasına sebep olabilir. Bu nedenle, batarya değişikliği yapmaya karar verdiğiniz zaman, Xiaomi bataryasının orjinal ürünlerini satın almanız daha sağlıklıdır. Bu sayede, telefonunuzu daha uzun süre kullanmanız da mümkün olacaktır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir