1. Anasayfa
  2. Xiaomi

Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor

Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor
Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor
0

Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor Xiaomi markası dünyanın önde gelen telefon markaları arasında yer alıyor. Xiaomi markasının içinde bulunduğu sektörde bu denli başarılı olmasının sebeplerinin altındaysa kullanıcılarına yüksek kaliteyi en uygun fiyat aralıklarıyla sunması. Her çeşit kullanıcıya uygun model ve özelliklere sahip cihazlar üretmesi nedeniyle tercih ediliyor. Bilhassa mobil oyunlar için özel olarak üretilmiş olan modelleri mobil oyun severler tarafından en çok tercih edilen akıllı mobil cihazlar arasında yer alıyor. Ancak bu denli kaliteli olmasına rağmen her elektronik cihazda olduğu gibi Xiaomi marka modellerde de çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Özellikle bilgisayara veri aktarımı gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar Xiaomi telefonu bilgisayar görmüyor sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. Karşılaşılan bu sorununsa birden farklı nedeni olabiliyor. Sizler için bu nedenleri ve çözümlerini sırasıyla anlattık. Yazımızın devamında Xiaomi telefonu bilgisayar görmüyor sorununun çözümünü bulabilirsiniz.

Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor Sorunu Çözümü

Xiaomi telefonlarda kullanıcıların en sık karşılaştıkları problemlerin başında bilgisayara veri aktarmak istediklerini cihazlar arasında bağlantıyı kuramamaları. Bu sorun özellikle önemli dosyaların bilgisayardan telefona ya da telefondan bilgisayara aktarılmasında büyük problemlere yol açıyor. Bu sorunun nedenleri bazen çok basit olabiliyor. Sizler için maddeler halinde bu sorunların nedenlerini ve çözüm yollarını açıkladık.

  • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda ekranda bağlantı görememenizin en büyük nedenlerinden ikisi telefonunuzun tamamen kapalı olması ya da sadece ekranının kapalı olması olabilir. Zira ekran ya da cihaz kapalı durumdayken mobil cihazınız veri aktarımına izin vermez.
  • USB kablonuzda herhangi bir arıza olabilir. USB kablonuzu farklı bir cihazda deneyerek arıza olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Benzer şekilde USB girişi kaynaklı bir arıza da olabilir.
  • Bağlantı türünüzün dosya aktarımı olmaması da bir diğer neden olabilir. Bunun için kabloyla bağlantı sağladıktan sonra telefon ekranınıza gelen seçeneklerden dosya aktarım seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Xiaomi Telefon Hızlandırma

Xiaomi telefon hızlandırma kullanıcıların sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir özellik. Bunun içinde cihazınızda otomatik yüklü olan güvenlik duvarı uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada birkaç kez kullanarak cihaz belleğini gereksiz kaplayan uygulama ve dosyalardan cihazınızı arındırabilirsiniz. Bunun yanı sıra RAM hafızasını rahatlatmak da etkili bir yöntem. Fazla RAM harcayan uygulamaları gereksizse kaldırabilir ya da belirli aralıklarla ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir