1. Anasayfa
  2. Android

Realme GT 2 Pro İncelemesi

Realme GT 2 Pro İncelemesi
Realme gt2 pro incelemesi
0

Realme GT 2 Pro bu yılın en gözde ve beklenen telefon modellerinden biri ve nihayet satışa çıkıyor. Bu ay satışa çıkacak olan bu telefonun 65 watt hızlı şarj adaptörü 6.7 hiç Amoled ekranın 1400 NiT parlaklık değeri 120 Hertz yenileme becerisi var. Cihaz üst sınıf olduğunu zaten yüksek kalite donanımları ile belli ediyor ve bu da alıcılara 650 dolara mal olacak.

Bu cihazı ön plana çıkaran özellikler arasında en iyi işlemci en iyi kameralar ve mükemmel çözünürlük sunan ekranı var. Tabi soğutma sistemi de zorlu oyunlarda telefonun ısınıp problem çıkarmasını engelleyecek. Şu anda parlaklık derecesi olarak en yüksek kaliteye ulaşabilen nadir telefonlardan biri budur. Bu telefonun 2 farklı versiyonu var. sabit disk alanı 128 GB olan versiyonu 256 GB depolama alanına sahip olan versiyonundan 30-40  dolar daha ucuz olacak.

Bu telefonu amiral gemisi sınıfında anılmasını sağlayan şey Snap Dragon 8 Gen 1 işlemcisidir. Mükemmel kamera özellikleri mükemmel ses özellikleri teknolojinin sınırlarını zorlayan son model donanımları ile gelen Realme GT 2 Pro cihazının teknik detayları şöyle sıralanıyor.

Realme GT 2 Pro İncelemesi
Realme GT 2 Pro İncelemesi

Realme GT 2 Pro Teknik Özellikler

Bu telefonun özel bir yanı var. Örneğin fazla ısınmayı önlemek amacıyla çelik buhar soğutma odası kullanıyor. IP güvenlik sertifikalarına sahip olmayan bu telefonun yine de suya karşı koruma sağlayan sim yuvasında özel bir conta terkip edilmiş. Android 12 işletim sistemini kullanan bu yeni cihaz uzun bir pil ömrüne sahiptir. Dolayısı ile oyunlarda keyfiniz yarım kalmadan mobil oyunları sorunsuz oynayabiliyorsunuz.

Ancak bu cihazın bir kusuru var o da kablosuz şarj özelliğinin olmaması. 5.000 miliamper pili doldurmak için kullanılan 65 watt şarj kısa sürede pili dolduruyor. Bu süre yarım saatten daha az bir süredir. Cihazın kameraları çok iyi seçilmiş. Gece ve gündüz net görüntü elde etmek, video çekiminde 8k kalitede videolar çekebilmek bu telefonun özellikleri arasındadır ve düşük ışıklı ortamlarda da çok iyi görüntüler elde etmeniz mümkün oluyor. Ekranı 1.440 x 3216 piksel çözünürlüğü desteklediği için bol bol yüksek konfor ve kalitede video izleyebilir mobil oyunlarda grafiklerde detaylara hakim olabilirsiniz. 

Realme GT 2 Pro Fiyatı

Amiral gemisi sınıfında yer alan bu telefonu iki versiyonu olduğundan söz etmiştik. Bu cihazın 128 GB dahili bellek versiyonu 650 dolar fiyat etiketine sahip diğer üst modeli ise 740 dolar fiyatla satışa çıkıyor. Bu fiyatlar dünyanın her yerinde aynı değil; Avrupa ABD Asya Afrika kıtasında farklı donanımlar ve farklı fiyatlar sunuluyor. 

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir