1. Anasayfa
  2. Android

İQOO U5 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

İQOO U5 Telefon Özellikleri ve Fiyatı
0

   Vivo markasının alt markası olarak göze çarpan İQOO, piyasaya sürmüş olduğu yeni model İQOO5 U5 modeli ile sınırlarının biraz daha dışına çıkarak mobil oyun sevdalılarına güzel bir deneyim sunmayı amaçlıyor gibi. Gelin sizlerle bu yazımızda IQOO U5 telefon özellikleri nelermiş göz atalım.

   Tanıtım sürecinin devamında sunacağı teknik özellikler hakkında detaylar ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu özelliklere değinerek sizlere telefonun kısa bir tanıtımını sağlayalım. Piyasada hali hazırda bulunan çoğu telefon gibi İQOO U5 de sahip olduğu gücü Snapdragon 695 işlemcisinden alıyor. Sunduğu bu güçlü işlemci hizmetinin yanı sıra 5000 mAH olacağı söylenen pil kapasitesi ile de potansiyel alıcılarına gücü ve kullanım süresini aynı anda sunmayı başarıyor. Vivo İQOO U5 modelinin 6 GB ram ve 128 GB depolama alanı sunan modelinin temel model olacağı söylense de 4 ve 8 GB ramlik modellerin de piyasaya sürülebileceği yönünde haberler mevcut. Bu özelliklerin yanı sıra 2408*1080 piksel çözünürlük vaat ederken, firma bu çözünürlüğü 6.58 inçlik bir ekran ile yapmayı başarıyor. AMOLED ekrana sahip olacağı söylenen cihazın yenileme hızı 120Hz olacak.

Vivo IQOO U5 Kamera Özellikleri

Vivo İQOO U5 modeline baktığımızda arka kısımda çift kamera tasarımı göze çarpıyor. Alınan bilgilere göre 50 megapiksellik ana kamera ve destekçisi konumunda 8 megapiksellik ikincil bir kamera var. Ağırlık konusunda da sunacağını söylediği teknik özelliklere rağmen Vivo iyi bir iş çıkarmışa benziyor. Ürünün ağırlığının 185 gram olacağı netleşti ve bu da tutuş ergonomisi açısından kesinlikle bir avantaj.

 

IQOO U5 Modelinin Fiyatı

   Peki Vivo İQOO U5 modelinin fiyatlandırması nasıl olacak? Hala kesinlik kazanmamış olsa da Vivo İQOO U5 modelinin fiyatı şu şekilde;

İQOO U5 4GB RAM: 180 Dolar

İQOO U5 8GB RAM: 220 Dolar

İQOO U5 16 GB RAM: 235 Dolar

   Ürün öncelikle Çin pazarına açılacağı için eldeki veriler maalesef kesinlik taşımıyor ancak ortalama olarak bu fiyatları söylemekte fayda var. Avrupa ve Türkiye pazarında Vivo İQOO U5 modelinin satış fiyatı bu pazarlara açıldıktan sonra netleşecektir.

   

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir